Praktyczne informacje

Cieszy nas, że już niedługo się zobaczymy! Na Łąkowych koncertach wszyscy są mile widziani. Najlepsze miejsca są najbliżej artystów, a tutaj siedzimy na kocach i poduszkach (zachęcamy do zabrania swoich). Artyści często mówią, że jesteśmy wspaniałą publicznością! Dlatego podczas koncertu skupiamy się wyłącznie na wykonawcy, śpiewamy wszystkie piosenki, tańczymy i bijemy brawo tak jak podpowiada nam serce!

Tutaj w Ruchence szanujemy sztukę i swobodę wyrażania poglądów. Nade wszystko cenimy dobrą atmosferę, dlatego witamy Cię w wśród naszych przyjaciół.

Jeżeli masz pytania znajdź odpowiedź poniżej.

Gdzie informujecie o naszych koncertach?

Jeżeli chcesz mieć pewność, że nie ominie Cię żadne nasze wydarzenie to dołącz teraz do naszej Tajnej grupy koncertowej, na stronie: 
https://koncerty.folwarkruchenka.pl/tajna-grupa/
Dodatkowo osoby zapisane do naszej subskrybcji mają jako jedyni dostęp do przedsprzedaży biletów na Łąkowe koncerty. Często zdąża się u nas sytuacja, że wszystkie bilety sprzedawane są wyłącznie w przedsprzedaży pośród osób zapisanych w Tajnej grupie koncertowej. Nowe daty publikujemy również na naszej stronie:
https://koncerty.folwarkruchenka.pl/koncerty/ 


Czy jeśli kupiłem bilet elektroniczny, to powinienem go wydrukować?

Nie, Chrońmy lasy! Na bramce wydarzenia możesz pokazać bilet w formie elektronicznej, np. na smartphonie. Nie są akceptowane zdjęcia biletów.

Kupiłem kilka biletów - na wszystkich jest moje imię i nazwisko. Czy pozostałe osoby wejdą bez problemu na koncert?

Tak, wszystkie osoby, dla których zostały zakupione bilety wejdą bez problemu na wydarzenie, o ile ich bilety nie zostaną wcześniej zeskanowane na wejściu. Każdy bilet wstępu posiada unikalny kod kreskowy upoważniający do jednorazowego wejścia na teren imprezy.

Czy dziecko musi mieć własny bilet na koncert?

Dzieci do 5 roku życia mogą bezpłatnie uczestniczyć w koncercie pod opieką rodzica lub opiekuna, który posiada ważny bilet. Jeśli jest to koncert z miejscami siedzącymi, dziecko musi zająć miejsce na kolanach opiekuna. Zastrzegamy sobie możliwość sprawdzenie wieku dziecka poprzez zażądanie odpowiednich dokumentów.

Uwaga: absolutnie niedopuszczalne jest pozostawienie dziecka bez opieki na terenie imprezy!

Dobre praktyki podczas dużych imprez:

1/ Zadbaj o to, by Twoje dziecko miało na ręce opaskę z Twoim numerem telefonu. 

2/ Zaopatrz dziecko w słuchawki wyciszające - uchronią wrażliwy słuch przed uszkodzeniem. 

3/ Pokaż dziecku, kim są wolontariusze, Straż, osoby pracujące przy koncercie i powiedz, że jeśli się zagubi to powinno szukać właśnie tych osób. 

4/ Pamiętaj o nakryciu głowy, posmarowaniu kremem z filtrem i podawaniu dużej ilości wody dziecku.

5/ Pod żadnym pozorem nie zostawiaj dziecka samego w namiocie - zarówno w dzień, jak i w nocy! 

Gdzie odbywa się koncert? Gdzie jest Folwark Ruchenka?

Łąkowe koncerty odbywają się na terenie Folwarku Ruchenka w Ruchnie, ul Słoneczna 25. Proponujemy na GoogleMaps wpisać „Folwark Ruchenka” - nawigacja doprowadzi Was wprost na nasz parking. 

Jakie są opcje dojazdu do Folwarku Ruchenka?

Najprościej oczywiście autem - zachęcamy do wrzucania pytań o możliwość zabrania się z innymi pod konkretnym wydarzeniem lub na naszej Tajnej Grupie na Facebooku. Poznasz napewno super ludzi i przeżyjesz fajną przygodę!


Drugą opcją są busy wyjeżdżające regularnie z Warszawy z PKiN: Stanmar i Gemini (dojeżdżają do Węgrowa), ostatnie 4 km zrobisz taksówką z Węgrowa. Ruchna ma bezpośrednie połączenie autobusowe z Siedlcami. Uwaga: sprawdźcie ostatnie godziny powrotne u wybranego przewoźnika.

O której można przyjechać na koncert?

Czekamy na Was zawsze godzinę, czasem dwie przed startem koncertu. Konkretne godziny znajdziesz zawsze na wydarzeniu fb lub podstronie wybranego koncertu na tej stronie.

Ile czasu trwa koncert?

Koncert trwa minimum godzinę, czasem jest to 1,5h, jednak nigdy nie dłużej niż 2 godziny. Wszystko zależy od programu artysty i bisów publiczności.

Koncert jest plenerowy, co w przypadku braku pogody?

W przypadku pogody uniemożliwiającej bezpieczne przeprowadzenie koncertu plenerowego zastrzegamy sobie możliwość do zmiany daty koncertu lub jego miejsca. 

Czy na teren Folwarku Ruchenka można wnosić jedzenia i napoje?

Nie. Dbamy o to, aby niczego Ci nie brakowało podczas naszych wydarzeń. Podczas pojedynczych koncertów zazwyczaj w naszym barze są wyłącznie napoje, piwa, winka itp + suche przekąski. Wszystkie wyjątki opisujemy na konkretnym wydarzeniu. 


Ale wiemy, jak to jest kiedy dziecko chce zjeść „swój ulubiony jogurcik”. Dlatego osoby wchodzące na teren z dziećmi mogą wnosić przygotowane dla nich jedzenie w zamkniętych pojemnikach.

PS: Poszukujemy do współpracy FoodTracków. 

Czy podczas koncertu można robić zdjęcia i kręcić filmy video?

No jasne! Możesz zrobić sobie pamiątkowe selfie, filmik i oznaczyć się na Ig. Możesz nawet zrobić sesję dziewczynie, ale tylko amatorskim sprzętem (amatorskim aparatem cyfrowym albo tradycyjnym amatorskim aparatem kompaktowym.)

Jesteś profesjonalistą? Zrób sobie wolne. Na teren festiwalu nie można wnosić profesjonalnych aparatów fotograficznych, kamer i innego sprzętu nagrywającego audio-video bez akredytacji dziennikarskiej.

Czy na terenie Folwarku Ruchenka można płacić kartą?

Niestety, jesteśmy staromodni. W przypadku chęci zakupu biletu na wejściu lub przy płatnościach na BARZE - płatności przyjmowane są wyłącznie GOTÓWKOWE. 

Dziękujemy za wyrozumiałość. 

Nie ukończyłem/am 16 lat, czy mogę wziąć udział w koncercie?

W przypadku wydarzeń organizowanych przez Folwark Ruchenka, osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna). Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.

Czy bilety będą dostępne w dniu koncertu?

Jest jest to uzależnione od zainteresowania wydarzeniem oraz tempa sprzedaży. W przypadku wyprzedanych wydarzeń, nie ma takiej możliwości, dlatego każdorazowo zalecamy wcześniejszy zakup biletów.

Czy będzie szansa na otrzymanie autografu/wykonanie zdjęcia z artystą?

Najczęściej po Łąkowym koncercie Artyści wychodzą do publiczności ok 15 min po koncercie. Jednak decyzja dotycząca wyjścia do fanów po koncercie jest uzależniona od woli Artystów oraz tego, czy dysponują odpowiednią ilością czasu.

Czy Folwark Ruchenka jest otwarty codziennie?

Folwark Ruchenka jest otwarty tylko i wyłącznie podczas imprez organizowanych na jego terenie, których wykaz można znaleźć na koncerty.folwarkruchenka.pl

Kupiłem/am bilet na koncert ale nie otrzymałem/am emaila z potwierdzeniem. Co robić?

Czekamy na realizację przelewu przez Twój bank. Czasem trwa to nieco dłużej. Jeżeli po upływie 24h (dnia roboczego) dalej nie otrzymasz biletu, skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta naszego dystrybutora biletów pod adresem support@goingapp.pl.Możliwe, że przy zakupie e-mail został wpisany z błędem (literówką). Napisz do Going. na adres support@goingapp.pl. Poprawimy Twoje dane oraz ponownie wyślemy bilet.

Chcę wystąpić na Łąkowym koncercie

Wspaniale to słyszeć! Nie czekaj napisz do nas na adres: koncerty@folwarkruchenka.pl - Jednocześnie pamiętaj, że otrzymujemy wiele zgłoszeń, dlatego odpowiadamy wyłącznie na wybrane lub czasem po bardzo długim czasie (np gdy po sezonie letnim zabieramy się za bookowanie kolejnego). Dziękujemy za wyrozumiałość. 

Nie mogę pojawić się na koncercie, czy mogę zwrócić bilet lub sprzedać go innej osobie?

Nie, bilety na wydarzenia rozrywkowe nie podlegają możliwości zwrotu, ani nie mogą być odsprzedane innym osobom. Zakazane jest wszelkie publiczne oferowanie przeniesienia własności biletów, w tym także w charakterze nagród w konkursach, loteriach, w sprzedaży premiowej lub jakichkolwiek innych promocjach, choćby było ono nieodpłatne.

Jak kupić bilet w przedsprzedaży? W niżej cenie.

Pula przedsprzedażowa w niższej cenie dostępna jest wyłącznie dla osób zapisanych w Tajnej grupie koncertowej. Pozostaw nam swojego maila, a wszystkie szczegóły prześlemy Ci w pierwszej kolejności. 


Więcej o naszej grupie, tutaj: 
https://koncerty.folwarkruchenka.pl/tajna-grupa/

Czy mogę przyjść z psem na koncert (lub innym zwierzakiem)?

Uwielbiamy zwierzaki, jednak uczulamy że będziesz uczestnikiem dużej i głośniej imprezy. Z uwagi na dobro i komfort naszego pieska - zawsze na czas koncertu znajdujemy mu spokojną opiekę na ten dzień. 
Jeżeli nie masz takiej opcji to przyjedźcie razem jednak pamiętaj o przepisach, które musisz respektować podczas zgromadzeń:

Psy wprowadzane na teren koncertu, za wyjątkiem małych ras typu York, Shit zu, itp. muszą mieć kaganiec. Właściciel pasa wchodząc z nim na Teren Imprezy przyjmuje na siebie całą odpowiedzialność za psa i jego zachowanie.

Kiedy koncert jest wyprzedany i co to oznacza?

Koncert jest wyprzedany, w momencie gdy wszystkie bilety na koncert, bez wyjątku, zostaną sprzedane - wtedy informacja zostaje zamieszona na wydarzeniu facebook’owym oraz na naszej stronie internetowej. Oznacza to, że sprzedaż biletów została zakończona i nie będzie już możliwości kupna biletu, nawet przy wejściu na koncert.


Prosimy śledzić nasze media społecznościowe - szczególnie grupę koncertową i wydarzenie na Facebooku.

Czy godzina podana na bilecie / wydarzeniu facebook’owym / stronie internetowej to godzina rozpoczęcia koncertu?

Aktualny harmonogram koncertu dostępny jest wyłącznie na wydarzeniu Facebook. Sprawdź proszę przed koncertem dokładną godzinę otwarcia naszych bram i start koncertu. Na wydarzeniu publikujemy również inne ważne informacje, które chcemy abyś wiedział przed przyjazdem, np. ostrzeżenie pogodowe, informacje o noclegach, strefie gastro, niespodziankach od partnerów, itp. 


Uwaga: teren Folwarku Ruchenka należy opuścić bezpośrednio po koncercie. Pozostać mogą wyłącznie osoby nocujące z odpowiednią opaską. 

Moja osoba towarzysząca spóźni się, a mamy jeden bilet. Co w takiej sytuacji?

Dwie osoby mogą wejść na podwójny bilet w różnym czasie pod warunkiem, że obie te osoby będą miały przy sobie ten sam bilet.

Kiedy należy opuścić teren Folwarku Ruchenka po koncercie?

Bezpośrednio po koncercie należy opuścić teren Folwarku Ruchenka. Wyjątek stanowi oczekiwanie na Artystę w celu podpisu płyty lub zdjęcia (nie zawsze Artysta wychodzi do publiczności). Wyjątek stanowią również osoby nocujące w Folwarku Ruchenka - wyłącznie z wcześniejszą rezerwacją i posiadające odpowiedną opaskę. 

Odkupiłem bilety od osób trzecich, czy wejdę na koncert?

Nie jesteśmy w stanie zagwarantować autentyczności zakupionego biletu. Może on być fałszywy i nie umożliwić wejścia na koncert. Potwierdzić można to dopiero w dniu koncertu przez sprawdzenie kodu kreskowego przez czytnik.

Czy zostanę wpuszczony, jeśli spóźnię się na koncert?

Tak. Jednak bardzo prosimy o punktualne przybycie do Folwarku. A wręcz zachęcamy do przybycia nawet na 2 godziny wcześniej, będziesz mógł/a spokojnie skorzystać z naszej strefy gastro, zająć dobre miejsce i zwiedzić Folwark Ruchenkę. 

Co, jeśli jestem osobą z niepełnosprawnością i chciałbym przyjść na koncert z opiekunem?

Prosimy o kontakt pod adres mailowym: koncerty@folwarkruchenka.pl - tam zostaną udzielone wszystkie potrzebne informacje.

W moim bilecie dostrzegam błąd. Do kogo mogę się zgłosić?

Wszelkie problemy prosimy zgłaszać w miejscu zakupu biletu możliwie jak najwcześniej. 
Uwaga: Folwark Ruchenka - nie sprzedaje biletów. Cała dystrybucja odbywa się przez bileterię. 

Szukam kontaktu do organizatora

Prosimy o kontakt wyłącznie gdy jest to niezbędne. Jesteśmy małym zespołem, a uczestników koncertów jest dużo.
Napewno już to rozumiesz 🙂

Kontakt w sprawie biletów: client@goingapp.pl
, Tel: 533 381 951
Ważne
: Tylko bileteria Going rozwiązuje sprawy biletowe. Folwark Ruchenka jako organizator koncertów - nie sprzedaje biletów - wyłącznie bileteria. 

Kontakt w sprawie noclegów: noclegi@folwarkruchenka.pl
Kontakt z Folwarkiem Ruchenka: kontakt@folwarkruchenka.pl 


Gdzie uzyskać informację o dostępnych noclegach?

Jeżeli nocleg na dany koncert będzie dostępny. Poinformujemy wyłącznie drogą mailową - Tajną grupę. Najwcześniej na miesiąc przed koncertem. 
Pracujemy nad opcją nocowania większej ilości uczestników - lecz nie nastąpi to jeszcze w tym roku. 

Kontakt w sprawie noclegów: noclegi@folwarkruchenka.pl

Czy będzie strefa gastronomiczna?

Tak, możecie liczyć na strefę gastronomiczną. Startuje na 2h przed koncertem i zamykana jest bezpośrednio po zakończeniu koncertu. 

Czy będzie parking?

Bezpośrednio przy Folwarku Ruchenka mamy zorganizowany bezpłatny parking. 

Czy mogę przyjechać z przyczepą?

Obecnie nie. Lecz pracujemy nad miejscem dla przyczep i kamperów. Jeżeli będziemy gotowi to napewno damy znać mailowo Tajnej grupie. Najprawdopodobniej będzie to sezon 2025.

Czy mogę spać w samochodzie po koncercie?

Nie. Nie ma takiej możliwości ze względów bezpieczeństwa. 

Czy mogę rozbić swój namiot na terenie Folwarku Ruchenka?

Nie. Prosimy o nierozbijanie namiotów. Jako organizator mamy dużo obowiązków związanych z bezpieczeństwem, zapewnieniem spokoju naszym sąsiadom i rozbijając się w Folwarku lub jego otoczeniu przysporzysz nam, organizatorom, sporego problemu. 

Czego nie można wnosić na teren koncertu?

Zabronione jest wnoszenie: 

- opakowań szklanych, metalowych

- napojów alkoholowych, środków odurzających, 

- napojów w plastikowych opakowaniach

- jedzenia, i akcesoriów piknikowych

- materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych, 

- parasoli.Możesz wsiąść ze sobą; 

- koc do siedzenia

- płaszcz przeciwdeszczowy 

(w napoje i jedzenie - zaopatrzysz się na terenie koncertu)

Skąd będę wiedzieć, że zmieniła się godzina koncertu lub został on odwołany?

Najbardziej aktualne informacje zamieszczamy na konkretnym wydarzeniu Facebook - prosimy dołącz. 

Koniecznie sprawdź najnowsze wpisy bezpośrednio przed koncertem. Szczególnie w celu potwierdzenia godzin.


W przypadku zmiany daty koncerty lub innych sytuacji spowodowanych siłą wyższą - szczegóły wyślemy również mailem na adres osoby kupującej bilet w Goingapp.