Koncert

MELA KOTELUK

„Graliśmy w wielu wspaniałych miejscach, ale malownicza Ruchenka rozwaliła wczoraj bank.”
- Mela Koteluk 

 

Mela Koteluk koncerty

 

Mela Koteluk zagrała na łąkowej scenie Folwarku Ruchenki akustyczny koncert 29 maja 2022 roku. Bardzo czekaliśmy na ten koncert i nie zawiedliśmy się – Mela duecie z gitarzystą Tomaszem “Serkiem” Krawczykiem zagrali największe przeboje dorobku artystycznego wokalistki i wzruszyli naszą publiczność swoim występem niejednokrotnie.

 

Mela Koteluk piosenki teksty

 

Mela Koteluk to wokalistka, ale też autorka tekstów oraz kompozytorka. Jest laureatką Fryderyków w kategoriach takich jak „Debiut roku”, „Album roku – pop alternatywny” „Artystka roku”, a także wielu innych znaczących w środowisku muzycznym nagród. Najpopularniejsze utwory Meli Koteluk, (które też mogliśmy usłyszeć podczas tego wyjątkowego koncertu w Folwarku Ruchence) to „Spadochron”, „Melodia ulotna”, „Żurawie orgiami”, Odprowadź”, czy „Fastrygi”.

 

Mela Koteluk płyty

 

Świetnie przyjęty przez krytyków i publiczność album „Spadochron”, który wydany został w 2012 r. sprawił, że zyskała popularność. Jej drugi album „Migracje”, który pojawił się w 2014 r., ugruntował pozycję artystki i osiągnął status podwójnej platynowej płyty, tym samym powtarzając sukces debiutanckiego albumu Meli Koteluk. W 2018 r. ukazała się jej trzecia płyta „Migawka”, która została wyróżniona Nagrodą Muzyczną „Fryderyk”2019.

 

Mela Koteluk ma na swoim koncie setki występów w ramach festiwali oraz autorskich tras koncertowych. Ostatni jej album z 24 lipca 2020 roku to „Astronomia poety. Baczyński”, który powstał we współpracy z zespołem Kwadrofonik. Płyta ta została nagrodzona Fryderykiem w 2021 roku w kategorii “Album Roku Muzyka Poetycka”.

 

Mela Koteluk  w Folwarku Ruchenka

 

Koncert Meli Koteluk w naszej przestrzeni był niesamowity. Wraz z gitarzystą Tomaszem „Serkiem” Krawczykiem stworzyli podczas występu kameralną atmosferę i wytworzyli niezwykłą nić porozumienia z publicznością. O zjawiskowe dekoracje podczas tego wydarzenia zadbało Gładki Studio, a Mela Koteluk wystąpiła w brokatowym, błyszczącym płaszczu, w którym prezentowała się w naszej przestrzeni olśniewająco.

 

Mela Koteluk w Folwarku Ruchenka

 

Mamy szczerą nadzieję, że z Melą Koteluk, jeszcze spotkamy się podczas wydarzeń w Folwarku Ruchence. Was zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych i zapisania się do naszej Tajnej Grupy Koncertowej, by nie ominęło Was żadne z naszych wydarzeń! 

 

My zaś z chęcią powracamy do takich słów, pojawiających się w mediach społecznościowych artystów, których mieliśmy okazję gościć. Przeczytajcie co napisała Mela Koteluk w podsumowaniu łąkowego koncertu w Folwarku Ruchence. Takie zdania dodają nam energii na kolejne koncertowe sezony!

 

„Dowodzący gospodarze, Lena i Marcin, jesteście kochani i jak magnes - ściągacie na swoją łąkę ludzi z różnych miejsc kraju.”  - Mela Koteluk 

Wydarzenie na facebooku
BILETY:

Wyprzedane

DATA KONCERTU:

29 Maja 2022

WEB:

koncerty.folwarkruchenka.pl